چاپ خبر

ضرورت ساماندهی و حفاظت از منابع آبی دشت کهورستان

به گزارش بادگیر نیوز؛جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خمیر به ریاست محمد زرنگاري معاون برنامه ريزي وهماهنگي امور عمراني فرمانداری و دیگر اعضای این شورا در محل فرمانداری خمیر برگزار شد.

محمد زرنگاری در این نشست که با موضوع حفاظت از منابع آبی دشت کهورستان برگزار شده بود، حفاظت از منابع آبی را امری بسیار مهم برشمرد و تاکید کرد : محدودیت آب زیرزمینی و تبعات زیانبار ناشی از برداشت غیر مجاز آن و حفظ و حراست از آنها ایجاب می کند تا همگان در مقابل این انفال عمومی  مسئول باشند.

وی ادامه داد:دشت کهورستان به عنوان قطب كشاورزي شهرستان خمیر به شمار مي رود و توليدات كشاورزي این منطقه از جمله گوجه فرنگی تاثير بسزايی در اقتصاد کشور دارد.

مهندس زرنگاری اضافه کرد:بنابراین يكی از موضوعاتی كه همواره در اين برهه زمانی مورد تاكيد است استفاده صحيح و درست از منابع آب در این نقطه از شهرستان مي باشد.

وي اظهار داشت: امروز يكي از محدوديت های ما در حوزه كشاورزی با توجه به محدوديت منابع آبی ،برداشت بي رويه آب و افزايش سطح زير كشت محصولات كشاورزی است.

این مسئول افزود: جهاد کشاورزی با تشویق کشاورزان به کشت گلخانه ای ،زمینه کاهش مصرف آب را فراهم سازد.

وي در ادامه خواستار ساماندهی چاه های کشاورزی در کهورستان شد و تصریح کرد:همه چاه هاي كشاورزي در كهورستان بايد ساماندهي وپساب حاصل از تصفيه به رودخانه هاي فصلی هدايت شوند.
معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان خمیر در پایان تاکید کرد: اداره آب منطقه اي در صورت مواجهه با متخلفين برداشت بي رويه آب در خارج از فصل كشاورزي با آنان برخورد قانونی نماید.

انتشار دهنده :آرزو محمدی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*