اخبار گوناگون

چمران: استانی شدن انتخابات شهرهای کوچک را از داشتن نماینده محروم می‌کند

عضو شورای راهبردی اصول‌گرایان گفت: استانی‌شدن انتخابات، شهرهای کوچک را از داشتن نماینده محروم می‌کند و قاعدتاً کسانی که در استان‌ها و شهرهای بزرگ‌ هستند و توان مالی و قدرت مانور بیشتری دارند رأی می‌آورند. ادامه مطلب »

آمادگی بنادر هرمزگان برای تامین ایمنی سفرها در تعطیلات دهه فجر/نظارت بر شناورهای مسافری و حمل خودرو شدت می گیرد

در نشست کاهش سوانح دریایی با رویکرد شناورهای مسافری که با حضور معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و همچنین مسئولین و کارشناسان دریایی بنادر این استان در مرکز رشد قشم، برگزار شد، تامین ایمنی سفرها در پایتخت گردشگری دریایی ایران مورد تأکید قرار گرفت. ادامه مطلب »

آغاز برداشت کلزا در حاجی‌آباد از۷۵۵هكتار از اراضی

مهدی عباس‌پور صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در حاجی‌آباد اظهار داشت: برداشت کلزا در۷۵۵ هکتار از اراضی شهرستان شامل دشت‌های آشکارا، شمیل، مناطق طارم، فارغان، احمدی و حومه از اواخر فروردین آغاز و تا اواخراردیبهشت ادامه خواهد داشت. وی افزود: کلزا گیاهی است روغنی که دانه آن حاوی ۴۸ درصد روغن و کنجاله آن حاوی ۳۵ تا ۴۰ ... ادامه مطلب »

خزندگان سمی در مسکن مهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، برخی از ساکنان مسکن مهر تصاویر و یا فیلم‌هایی ثبت کرده‌اند که حتی مار وارد مجتمع، موتورسیکلت و… شده است که این وضعیت هشداری جدی به شمار می‌رود و بایستی اطراف مجتمع‌ها توسط شهرداری و راه و شهرسازی آماده سازی شده و فصای سبز و… احداث شود تا فضای مناسب برای زیست جانوران نباشد. ... ادامه مطلب »

بررسی فناوری نانو ایران پس از 14 سال

قرار گرفتن ایران در رتبه چهارم جهانی تولید علم نانو/محصولات فناورانه ایرانی در ۴۷ کشور

بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی وب‌او ساینس (Web Of Science) ایران تا پایان دسامبر سال ۲۰۱۷ با انتشار ۸ هزار و ۷۹۱ توانسته است رتبه چهارم جهانی را از آن خود کند، ضمن آنکه ایران همچنین با تولید ۴۰ درصد علم نانو بیشترین سهم تولید این علم را در میان کشورهای اسلامی دارد. به گزارش خبرنگار ایسنا، فناوری نانو ... ادامه مطلب »

آخوندی:

نباید مردم را مجبور کنیم به سازمان نظام مهندسی پول بدهند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گردش مالی سازمان نظام مهندسی ۱۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: اصل دریافت این پول از مردم برای من مساله است.وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه گردش مالی سازمان نظام مهندسی ۱۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: اصل دریافت این پول از مردم برای من مساله است. ادامه مطلب »

عراقچی: امیدواریم اروپا در موضع خود بماند/درباره مذاکراتِ آینده، نظام تصمیم می‌گیرد

معاون سیاسی وزیر امور خارجه در یک برنامه تلویزیونی گفت: صحبت غیر رسمی ندارم و به عنوان معاون سیاسی وزارت خارجه و عضو تیم مذاکره‌کننده و به عنوان دیپلمات صحبت‌هایم در این برنامه کاملا رسمی است از این رو نمی‌توانم در برنامه‌ای مناظره‌گونه که یه طرف کارشناس و استاد دانشگاه است، حضور یابم. ادامه مطلب »

پزشک جراح هافبک بوشهری استقلال تهران:

مهدی قائدی بیهوش است/ دوری از فوتبال، حداقل تا دو ماه آینده

پزشک جراح هافبک بوشهری استقلال تهران با بیان اینکه مهدی قائدی بیهوش است، گفت: با توجه به این که این بازیکن باید دوران نقاهت مناسبی را پس از سانحه رانندگی طی کند، احتمال دارد حداقل دو ماه قادر به حضور در میادین فوتبال نباشد. ادامه مطلب »

مدیر امور اعتبارات بانک کشاورزی در گفت‌وگو با فارس خبرداد

آغاز پرداخت ۱۲هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در روستاها/ عاملیت ۴ بانک برای تسهیلات

مدیر امور اعتبارات بانک کشاورزی گفت: پرداخت تسهیلات برای اشتغال در مناطق روستایی از هفته گذشته آغاز شده و ۴ بانک کشاورزی، رفاه کارگران، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید به عنوان عامل پرداخت در این طرح معرفی شده‌اند. ادامه مطلب »

تأکید مقام معظم رهبری بر برخورد علنی با قضات فاسد

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان عالی قضایی بر دو نکته مهم تأکید داشتند؛ یکی برخورد علنی با قضات فاسد و دیگری معرفی قضات خدوم و درستکار. ریاست محترم قوه نیز بر هر دو جهت تأکید دارد. ادامه مطلب »

بخش‌های “خصولتی” گلوگاه رسوخ فناوری نانو/عرضه ۳۸۰ محصول نانویی تایید شده در بازار

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۸۰ قلم محصول تایید شده نانو در بازار وجود دارد،‌گفت: در حال حاضر اقدامات ترویجی برای رسوخ این فناوری به بخش‌های صنعتی داریم که در این زمینه بخش‌های "خصولتی" به عنوان گلوگاهی در این زمینه مطرح هستند. ادامه مطلب »