چاپ خبر
با حضور کارشناسان:

طرح تفصیلی شهر پارسیان بررسی شد

شهر پارسیان از شهرهای مهم استان هرمزگان است که با توجه به گذشت مدت زمان زیادی که از تصویب طرح جامع آن میگذرد، نیازمند طرح تفضیلی می باشد.

به گزارش پایگاه خبری بادگیر، ابراهیم رستم گورانی، مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی استان هرمزگان بابیان این مطلب ، ضمن اشاره به این موضوع كه تهیه طرح تفصیلی شهر پارسیان پس از تصویب طرح جامع این شهر در شورایعالی شهرسازی و معماری، با مشاور ذیصلاح شهرسازی در دیماه سال ۱۳۹۵ كلید خورد گفت: در این راستا اقداماتی انجام شده كه حل مشكلات شهروندان و ضرورت بروز رسانی اطلاعات و نقشه های وضع موجود شهر و در ادامه انجام مطالعات پیشنهادی و راهبردی برای این شهر را سبب شده است.

وی افزود: مطالعات و برداشت ها و نقشه های وضع موجود طرح تفصیلی شهر پارسیان توسط مهندسین مشاور آمودان اتمام و در جلسه كمیته فنی كمیسیون ماده پنج مورخ ۲۰/۲/۹۷، با حضور اعضای محترم كمیته فنی شهرسازی و معماری مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.وی اظهار  داشت: در این طرح به دنبال الگوی توسعه پایدار بر مبنای حفظ و ایجاد كاربری های عمومی و خدماتی شهر و همچنین حفظ اراضی باغات با توجه به عملكرد آن و نیز توجه به نقش و عملكرد این شهر هستیم.

لذا از مشاور خواسته شده طرح را بر پایه لزوم زیست پذیری ساكنان آماده نماید تا میزان تحقق پذیری آن در راستای مشاركت شهروندان بالا رفته و طرح بصورت اجرایی توسط مدیریت شهری انجام گردد.

مدیر معماری و شهرسازی اداره کل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: در این جلسه مطالعات موجود طرح پارسیان موافقت و مقرر شد مشاور طرح پیشنهادی را در جلسه آتی كمیته بررسی نماید.

ابراهیم رستم گورانی، مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه وشهرسازی استان هرمزگان اظهار امیدواری كردند كه با توجه به اهمیت این طرح جهت اجرای پروژه های عمرانی و ساخت و ساز در شهر پارسیان به عنوان یكی از شهرهای مهم استان به لحاظ صنعتی و خدمات رسانی به حوزه نفوذ ، تا پایان سال ۹۷ طرح تفصیلی این شهر تهیه و به تصویب مراجع ذیربط خواهد رسید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*