چاپ خبر

دستگاه هاي اجرايي موانع توسعه منطقه ويژه صنايع انرژي بر پارسيان را مرتفع سازند

به گزارش پایگاه خبری بادگیر نیوز ، ايرج حيدري در نشست بررسي موانع پيش روي توسعه منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان  با اشاره به اهميت اين منطقه، عنوان كرد: اهميت منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان  بركسي پوشيده نيست و اين منطقه تاثيري چشمگير بر رونق اشتغال ، توليد و ارز آوري براي كشور و استان دارد.

وي تصريح كرد: منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان يكي از مناطق مهم ويژه اقتصادي است كه نه تنها براي هرمزگان بلكه در سطح ملي با توجه به موقعيت ويژه اي دارد.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطرنشان كرد: در برنامه ريزي هاي  بلند مدت پيش بيني شده است نزديك به ۶۰ هزار نفر در اين منطقه ويژه اقتصادي به صورت مستقيم مشغول به فعاليت شوند كه اين امر نقش بسيار مهمي در رفع مشكلات حوزه اشتغال استان و كشور دارد.

حيدري اضافه کرد: اگر تعللي تاكنون  در توسعه منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان  دركار بوده و مسائل و مشكلاتي در مسير توسعه و فعاليت اين منطقه مهم اقتصادي استان وجود داشته است از اين به بعد از كسي پذيرفتني نيست و تكاليفي كه قانون گذار براي  دستگاه هاي اجرايي ذيربط تعيين نموده است بايد ابلاغ و اقدام گردد و اگر دستگاهي در اين زمينه كوتاهي كند  در اين رابطه بايد پاسخگو باشد.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به وجود موانعي در راه توسعه شبكه برق براي منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان، تصريح كرد: فرماندار شهرستان پارسيان موظف است در كوتاه ترين زمان ممكن مشكلاتي كه در مسير توسعه شبكه انتقال برق براي  منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان  وجود دارد را رفع نمايد و شركت برق منطقه اي استان بدون دغدغه و با سرعت كار برق رساني را پيش ببرد.

حيدري خاطرنشان كرد: موانعي كه در مسير واگذاري اراضي به منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان وجود دارد و همچنين صدور سند مالكيت توسط ادارات كل منابع طبيعي و ثبت اسناد و املاك استان به صورت ويژه  پيگيري شود.

وي اظهار کرد: اداره كل منابع طبيعي استان موظف است در سريع ترين زمان ممكن موانع پيش روي واگذاري اراضي را مرتفع سازد.

حيدري بيان کرد: شركت آب منطقه اي استان موظف است در كوتاه ترين زمان ممكن مجوزهاي لازم براي تخصيص آب دريا به آب شيريكن ها  در فاز اول  پروژه را صادر نمايد تا در روند توسعه منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان خللي به وجود نيايد.

وي با اشاره به ضرورت توسعه زيرساخت هاي حوزه راه در منطقه ويژه انرژي بر پارسيان، تصريح كرد: اداره كل راه و شهرسازي استان به عنوان نماينده وزارت راه و شهرسازي در استان پيگيري ها و اقدامات عملي در خصوص توسعه زيرساخت هاي مربوط به حوزه راه در منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان انجام دهد.

معاون هماهنگي اموراقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: سازمان بنادر و دريانوردي استان نسبت به رفع مشكلات موجود در مسير توسعه منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان  اقدامات لازم را بعمل آورد.

حيدري اضافه كرد: تفكيك بودجه منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان از منطقه ويژه اقتصادي لامرد يك ضرورت است كه بايد پيگيري شود.

منبع :ایسنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*