چاپ خبر
رییس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

آزادی ۲۰۲ زندانی جرائم غیرعمد در هرمزگان طی سال گذشته/کمک ۶۶ میلیارد تومانی خیرین به محکومان نیازمند

به گزارش بادگیر نیوز؛علی صالحی رییس شورای قضایی استان هرمزگان فضای معنوی ماه مبارك رمضان را بستری مناسب براي عبادت ، تزكيه نفس و انجام اعمال خيرخواهانه عنوان کرد و مشارکت در آزادی زندانیان نیازمند را یکی از مهمترین جلوه های نوع دوستی و نیکوکاری با بهره‌گیری از فیوضات ماه مهمانی خدا برشمرد.

وی با بیان اینکه چشم امید بسیاری از زندانیان نیازمند و خانواده هایشان در طول سال به جشن گلریزانی است که هر ساله به مناسبت میلاد کریم اهل بیت؛حضرت امام حسن مجتبی (ع) برگزار می شود تصریح کرد: از همه خیران نیک اندیش می خواهیم همچون همیشه با مشارکت فعال و اثربخش خود در معنویت و ثواب این سنت حسنه مشارکت جویند تا بیش از پیش شاهد آثار و برکات اجتماعی این امر خداپسندانه باشیم.

علی صالحی یادآور شد : در حدفاصل سالهای ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۸ در مجموع ۳ هزار و ۸۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با تلاش های ستاد دیه استان هرمزگان آزاد شده اند که در این راستا، مبلغی بالغ بر ۲ هزار و هشتصد و سی میلیارد ریال تأمین شده تا این زندانیان به آغوش گرم و پر مهر خانواده هایشان بازگردند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه ضمن تشریح بخشی از اقدامات ستاد دیه استان در جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد طی سال ۱۳۹۸ عنوان کرد: در سال گذشته ۲۰۲ زندانی با مجموع بدهی ۶۶ میلیارد تومان با کمک خیرین به ستاد دیه استان آزاد شدند.

وی یادآور شد: جلب مشارکت های مردمی و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بخش دیگری از اقدامات ستاد دیه استان برای آزادی زندانیان نیازمند بوده است.

صالحی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۱ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی قریب به ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به علت عدم توانایی در پرداخت دیه، محکومیت مالی، مهریه و نفقه در زندان های استان به سر می برند که نیازمند یاری خیران و نیکوکاران هستند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ستاد دیه میتواند با نگاهی ویژه و ارتباط مؤثر و تنگاتنگ با خیرین و نیکوکاران و صنایع استان و همچنین استفاده از همه ظرفیت های اجتماعی و اقتصادی در راستای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تأثیرگذار بوده و در مسیر موفقیت هرچه بیشتر گام بردارد.

انتهای پیام/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*