skip to Main Content

میزبانی هر روزه روستای «برکه دوکا» از رهگذران ماه رمضان+ گزارش تصویری

اهالی «برکه دوکا» در پارسیان طی ماه مبارک رمضان در اقدامی قابل توجه و خیر هر روزه در موعد افطار میزبان مسافران و رهگذران است.
خبرگزاری فارس: میزبانی هر روزه روستای «برکه دوکا» از رهگذران

به گزارش پایگاه خبری بادگیر، احمد عقیلی رئیس شورای اسلامی روستای «برکه دوکا» امروز با اشاره به برگزاری این مراسم افطاری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پارسیان گفت: روستای «برکه دوکا» در مسیر ترانزیت بندرعباس به بوشهر و بالعکس قرار دارد و روزانه انواع خودروهای سبک و سنگین از این مسیر تردد می‌کنند.

وی اضافه کرد: از ابتدای ماه رمضان مردم با نصب پلاکارد و اعلامیه مسافران را به ضیافت افطار روستا دعوت می‌کنند و این روستا همه شب میزبان رانندگان ماشین‌های سنگین و مسافران می‌باشد.

رئیس شورای اسلامی روستای برکه دوکا در خصوص نحوه تأمین افطاری مورد نیاز میهمانان گفت: مردم روستا قبل از افطار هر کدام به اندازه توان خود سفره را رنگین می‌کنند و بیشتر سعی می‌شود تولیدات محلی از قبیل دوغ، ماست و دسرهای ویژه ماه مبارک رمضان در این سفره گذاشته شود.

عقیلی خاطر نشان کرد: در طول مدت چندین سالی که اهالی روستا این اقدام را انجام می‌دهند تا کنون افراد زیادی از رهگذران پیوند دوستی و رفاقت را با اهالی روستا برقرار کرده‌اند و این سفره به عنوان یکی از برکات روستا هر ساله پیگیری می‌شود.

IMG_3034 IMG_3036 IMG_3038 IMG_3043 IMG_3048 IMG_3053 IMG_3055 IMG_3056

4 دیدگاه

  1. احسنت جزاک الله خیر. امید است سال به سال سفره هاشون پربرکت تر و رنگین تر شود.دست حق یارتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top