skip to Main Content

تخفیف و بخشودگی تخلفات معوق و دوبرابری رانندگی

فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح بخشودگی و تخفیف تخلفات معوق جرائم رانندگی از ۴ اردیبهشت ماه خبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بادگیر نیوز، سردار “غلامرضا جعفری” در تشریح جزئیات این خبر ، بیان داشت : برابر درخواست و پیگیری های پلیس راهور ناجا و موافقت مجلس محترم شورای اسلامی در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس مقرر شد وسایل نقلیه در سراسر کشور که دارای جرایم معوق و دوبرابری هستند نسبت به تخفیف و بخشودگی جرائم معوق آنها اقدام شود.

وی افزود: بر اساس تصمیمات جدید ،دارندگان وسایل نقلیه دارای تخلفات معوق و مشمول دوبرابری از روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه سال جاری می توانند با مراجعه به دفاتر پلیس ۱۰+ نسبت به دریافت لیست جرائم معوقه ودو برابر شده خود را که به حالت اصلی خود برگشته اقدام و با استفاده از درگاه های بانکی یا سایت راهور ۱۲۰ به صورت حضوری و غیر حضوری نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند .

فرمانده انتظامی استان هرمزگان مهلت استفاده از تخفیف اعلام شده را تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ عنوان کرده و اظهار داشت: چنانچه مالکین و رانندگان خودرو در مهلت تعیین شده نسبت به پرداخت خلافی خودرو اقدام نکنند این جریمه دو برابری مجددا اعمال خواهد شد .

این مقام انتظامی استان ضمن درخواست مالکان این گونه وسایل نقلیه جهت مغتنم شمردن فرصت پیش آمده و پرداخت اصل جرایم رانندگی ، خاطر نشان کرد: در بحث توقیف ها نیز برابر قانون جدید، سقف تعیین شده ۳ میلیون تومان است و در صورتی که میزان تخلفات خودرویی از این سقف بیشتر شود خودرو متخلف توقیف خواهد شد .

سردار جعفری تصریح کرد: سقف قبلی تخلف منجر به توقیف خودرو یک میلیون تومان بوده که با اتخاذ تدابیر جدید این مبلغ به ۳ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است .

انتشار دهنده/آرزو محمدی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Back To Top