چاپ خبر
با حضور رئیس کل دادگستری استان هرمزگان انجام شد:

افتتاح نمایشگاه تابلوخط های عاشورایی با استفاده ازخاک رنگارنگ هرمز

به گزارش بادگیر نیوز ؛در آستانه شهادت سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) نمایشگاه تابلو خط های عاشورایی که توسط هنرمندان هرمز و با استفاده از خاک رنگارنگ این جزیره خلق شده اند، با حضور علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ، بخشدار ، امام جمعه و جمعی از مسئولین جزیره هرمز افتتاح شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این افتتاحیه ، ضمن تقدير و تشکر از زحمات امام جمعه ، بخشدار و ديگر عوامل برگزارکننده اين نمايشگاه، گفت: اگرچه هرگز نمی شود تمام زيبايي هاي محرم را به نمایش گذاشت ولي گوشه هايي از آن را مي توان در قالب خلق آثار ارشمند هنری از این دست به تصوير کشيد.

صالحی خاطرنشان کرد : برپايي اين نمايشگاه نمونه بارزی از این معناست که چگونه جزیره نشینان هرمزی با سرانگشتان هنرمندشان ، شور و احساس اهالی اين خطه را نسبت به قیام اباعبداللّه الحسين(ع) به تصوير کشيده اند تا همه نسل ها از چشمه زلال نورانيت و معنویت اين حرکت عظيم بهره مند شوند.

شایان ذکر است: در نمایشگاه” خاک سرخ- قیام سرخ ” تابلو خط هایی با استفاده از خاک رنگارنگ جزیره هرمز در ابعاد مختلف و بهره گیری از عبارات و خطوط اسلیمی با مضمون سوگواری و قیام حسینی در معرض دید عموم گذاشته شده‌اند.

در کنار برگزاری این نمایشگاه ، گالری عکس، نقاشی، ویدئو، اینستالیشن و پروفرومنس نیز اجرا می‌شود و برگزاری کارگاه‌های آموزشی نقاشی و پخش کلیپ‌های مختلف از آیین‌های عزاداری جزیره هرمز از جمله برنامه‌های بخش جنبی نمایشگاه است.

به گفته برگزار کنندگان ، ایده‌ی اصلی از اجرای این نمایشگاه،یاد آوری فرهنگ غنی عاشورای حسینی و همچنین نمایش تنوع زیست محیطی جزیره هرمز با بهره گیری از خاک این جزیره است و در جریان برگزاری آن ، تابلو خط هایی با نقش مایه‌های فرهنگ سوگواری اباعبدالله الحسین (ع)در جنوب کشور طراحی و به نمایش گذاشته شده است.

انتشار دهنده :آرزو محمدی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*