چاپ خبر

شناسایی و انهدام باند قاچاقچیان خارجی سوخت در مرزهای آبی هرمزگان و کشف ۲۸۳ هزار لیتر سوخت قاچاق

به گزارش بادگیر نیوز ، سرهنگ”حسین دهکی” گفت: در اجراي فرامين مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و تدابير فرمانده مرزباني ناجا و با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، برخورد قاطع با باندها و شبکه هاي سازمان يافته قاچاق کالا و ارز به صورت ويژه در دستور کار اين فرماندهي قرار گرفت.

این مقام انتظامی از کشف محموله سوخت قاچاق و انهدام يک باند از قاچاقچيان خارجی سوخت در استان خبر داد و افزود: در اين راستا با انجام اقدامات اطلاعاتي، مراقبت هاي ويژه و با تلاش هاي شبانه روزي و فعاليت بي وقفه مرزبانان استان، يك باند از قاچاقچيان سوخت كه به صورت كلان اقدام به قاچاق مي كردند را شناسايي و تحت نظر اطلاعاتي قرار دادند.

فرمانده درياباني استان هرمزگان افزود: با اقدام به موقع مرزبانان و دريك عمليات سريع و غافلگيرانه محموله سوخت قاچاق در آب های شهرستان سیریک شناسايي و توقيف شد.

سرهنگ”دهکی”بيان كرد : در اين عمليات یک فروند یدک کش خارجی توقيف و ۲۸۳ هزار و ۹۰۰ لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۳۲۲ میلیارد و ۷۱۲ میلیون ریال نيز كشف شد.

فرمانده دریابانی استان هرمزگان خاطرنشان کرد:در این رابطه ۱۲ نفر متهم خارجی تبعه کشور فیلیپین دستگیر و اقدامات قانوني از طريق مراجع قضائي به صورت ويژه در حال پيگيري است.

ایشان با اشاره به برشمردن خسارات جبران ناپذیر قاچاق برپیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه خاطرنشان کرد: دریابانی هرمزگان با عزم جدی خود برای مبارزه با پدیده سازمان یافته قاچاق،اجازه هیچگونه فعالیت سودجویانه را در مناطق ساحلی و دریایی استان هرمزگان را نخواهد داد.

انتشار دهنده :آرزو محمدی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*