چاپ خبر
رئيس هيئت مديره و مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي هرمزگان بیان کرد:

وجود ۲۸ شرکت شهرک های صنعتی در هرمزگان/شركت شهرك هاي صنعتي بازوان وزارت صنعت معدن و تجارت در حوزه زير ساخت صنعتی

به گزارش بادگیر نیوز ، سيد امير اميري زاد رئيس هيئت مديره و مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي هرمزگان با اشاره به فرا رسيدن روز حمايت از صنايع كوچك تصريح كرد: اين روز را به همه صنعتگران، خصوصا صنعتگران حوزه صنايع كوچك و صنايع متوسط استان تبريك عرض مي نمايم.

وي با بيان اينكه در استان هرمزگان ۲۸ شهرك و ناحيه صنعتي مصوب وجود دارد تشريح كرد: از اين تعداد ۲۶ شهرك و ناحيه صنعتي دولتي است و براي اولين بار در كشور ۲ شهرك صنعتي «خصوصي» موافقت اصولي خود را از شركت شهرك هاي صنعتي هرمزگان دريافت و ساخت و سازشان را شروع كرده اند.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي هرمزگان اضافه كرد: از تعداد كل شهرك و نواحي صنعتي مصوب ۲۲ شهرك صنعتي به بهره برداري رسيده است كه ۱۴ شهرك و ۸ ناحيه صنعتي بوده است.

وي با بيان اينكه صنايع كوچك تعاريف مختلفي دارد خاطرنشان كرد: تعريفي كه بيشتر در ايران مورد استفاده قرار مي گيرد براساس اشتغال و تعداد نفرات مشغول به كار واحد ها است؛ بين يك تا ۹ نفر را صنايع خرد مي ناميم، بين ۱۰ تا ۴۹ نفر را صنايع كوچك و ۵۰ تا ۹۹ نفر را صنايع متوسط و بالاي آن را صنايع بزرگ مي ناميم اما در خارج از كشور اين تعريف تلفيقي از اشتغال ايجاد شده و حجم سرمايه گذاري انجام شده واحدهاي صنعتي است.

رئيس هيئت مديره شركت شهرك هاي صنعتي هرمزگان با بيان اينكه ما در دو حوزه فعاليت ميكنيم گفت: يكي از اين حوزه ها خدمات زير ساختي ما است كه شامل تامين امكانات زيربنايي براي احداث واحدهاي صنعتي مي باشد؛ دوم خدمت نرم افزاري حمايتي ماست كه شامل ۴ حوزه است و يكي از حوزه ها آموزش مي باشد.

وي با اشاره به خدمات آموزشي شركت شهرك هاي صنعتي استان تصريح كرد: به محض اينكه صنعتگران محترم قرارداد سرمايه گذاري را با ما منعقد مي كنند آموزش هاي ما براي آنها شرو ع مي‌شود يعني اولين گام آموزش با محور كارآفريني شروع مي شود و سپس بعد از به بهره برداري رسيدن طرح، آموزش مهارتي حين كار پرسنل و آموزش مديريتي براي مديران واحدهاي صنعتي برگزار مي شود.

اميري زاد تشريح كرد: ما در سال گذشته ۵۹ دوره آموزشي را برگزار كرديم كه بيش از ۱۷۰۰ نفر در اين دوره آموزشي شركت كردند و امسال نيز برنامه داريم كه حدودا ۸۰ دوره آموزشي را برگزار كنيم و حداقل ۱۶۰۰ نفر را آموزش دهيم.

وي با بيان اينكه در حوزه بازار، آسيب شناسي را از طريق مشاورين برنامه ريزي كرديم اظهار كرد: براي اين كار گروهي از مشاورين، تحت عنوان مشاورين عارضه ياب را در نظر گرفتيم كه اين مشاورين مي روند در بنگاه هاي توليدي وضعيت را بررسي مي كنند و در حوزه هايي كه آن واحد هاي صنعتي ضعف دارند در جهت رفع مشكلات به آنها مشاوره و يك پلن اجرايي مي دهند كه در آن حوزه هايي كه مشكلي دارند آن پلن اجرايي باعث رفع مشكل و به حداكثر رساندن ظرفيت توليد آن واحد صنعتي بشود.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي هرمزگان افزود: اگر واحدهاي صنعتي در حوزه بازار مشكل داشته باشند ما براي آنها مشاور تخصصي حوزه بازار اختصاص مي دهيم.

وي با بيان اينكه براي حضور صنعتگران در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي برنامه ريزي كرده ايم كه بتوانند محصول خودشان را نمايش دهند و بازار هاي جديد را كسب كنند خاطرنشان كرد: سال گذشته ۹۶ شركت در نمايشگاه داخلي و خارجي شركت كردند.

اميري زاد با بيان اينكه بخشي از هزينه هاي آموزش را ما تقبل مي كنيم تصريح كرد: ۵۰ درصد هزينه هاي شركت در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي را ما تقبل مي كنيم و اين يك يارانه حمايتي است براي واحد ها كه امكان حضور در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي را داشته باشند.

وي با بيان اينكه زير ساختي كه ما در شهرك ها ايجاد ميكنيم زير ساختي است كه با منابع عمومي دولت انجام مي شود تشريح كرد: هزينه تمام شده زير ساخت ما خيلي بالاتر از هزينه واگذاري زمين ما هست.

رئيس هيئت مديره شركت شهرك هاي صنعتي هرمزگان افزود: به دليل اينكه در استان، شركت شهرك هاي صنعتي بازوان وزارت صنعت معدن و تجارت در حوزه زير ساخت صنعتي است، دولت يك يارانه اي را در نظر گرفته كه هزينه آماده سازي زير ساخت ما را كمتر از نصف مي كند.

انتشار دهنده :آرزو محمدی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*