- پایگاه خبری بادگیر - http://badgirnews.ir -

هیچ ایرانی برای استفاده از مزایای ساحل ما در خلیج فارس نیز به ویزا ندارد/ وزیر اطلاعات برای زیاده خواهی های عده ای خاص منصوب نشده اند

خطیب نماز جمعه شهر پارسیان نصبت به زمزمه های مجدد الحاق بخشی از پارسیان به شهرستان لامرد واکنش نشان داد و گفت: مردم ما به هيچ وجه اجازه تعدي به شهرستان را نمي دهند.

[1]

به گزارش پایگاه خبری بادگیر [2] از پارسیان، شیخ احمد خنجی در خطبه های نماز جمعه شهر پارسیان گفت: شهرستان ما در منطقه اي بسيار با استعداد واقع شده و داراي طبيعتي كم نظير است.

شیخ احمد خنجی با اشاره به دغدغه های مردم شهرستان پارسیان افزود: اخيرا صحبت هايي از طرف بعضي همسايگان ما مبني بر جداشدن بخشي از شهرستان و الحاق به شهرستان مجاور شده اس، صحبت ما اين است كه مگر ما در كشور جدايي زندگي مي كنيم.

وی ادامه داد: مگر شما براي رسيدن و استفاده از دريا نياز به ويزا و رواديد داريد، اين چه ديدگاهي است كه هر از چند وقتي آرامش مردمان منطقه ما را به هم مي زنيد، اگر مردم ما در برابر اين صحبت ها سكوت مي كنند نشان از روحيه مسالمت آميزی آنهاست كه نمي خواهند فضا تنش آميز شو لذا انتظار داريم از اين روحيه مردم ما سوء استفاده نشود.

امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان همچنین خاطرنشان کرد: ما و مردم شهرستان لامرد سالها در كنار هم به خوبي زندگي كرده ايم و بخش عمده اي از اقتصاد شهرستان لامرد از طريق ارتباط با شهرستان ما ايجاد شده است.

شیخ خنجی یادآور شد: مردم عزيز لامرد از مواهب دريا به خوبي استفاده مي كنند و ما نيز سعي كرده ايم ميزبانان خوبي براي اين عزيزان باشيم لذا موضوع الحاق و انتزاع فقط از طرف يك عده افراد سياسي كه منافع عمده فردي دارند دنبال مي شود.

امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان در ادامه گفت: جالب است كه اعلام مي كنند چون وزير اطلاعات از شهرستان ما است پس بايد اين الحاق را پيگيري كنند سوال ما این است مگر وزير اطلاعات مخصوص شهرستان لامرد است، مگر ايشان منصوب شده كه زياده خواهي هاي شما را دنبال كند.

وی با اشاره به وظایف وزرا در کابینه دولت ابراز داشت: ما مطمئنيم حضرت حجه الاسلام و المسلمين علوي وزير محترم اطلاعات نگاه ملي دارند و از نگاه منطقه اي و بخشي پرهيز مي كنند و ما مطمئنيم كه ايشان به اين موضوع واقفند كه هم اكنون كشور نياز به آرامش و اتحاد ملي دارد و با اين حركات ايذايي اجازه نخواهند داد آرامش منطقه ما به هم بخورد.

شیخ خنجی خطاب به مدیران و نمایندگان استان نیز گفت: از نماينده محترم ولي فقيه، استاندار، نماينده محترم مجلس، فرماندار و ساير مسئولين مي خواهيم قاطعانه به اين صحبت ها واكنش نشان داده و اجازه ندهند يك وجب از شهرستان ما در اثر تصميمات غير كارشناسي دستخوش تغيير و تطميع قرار گيرد.

امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان در پایان تأکید کرد: كساني كه اين صحبت ها را مطرح مي كنند مطمئن باشند كه مردم ما هرگز اجازه چنين كاري را نمي دهند.

انتهای پیام/پ