چاپ خبر
وزیر آموزش و پرورش در جمع اعضای شورای اداری پارسیان:

عدالت آموزشی باید بین همه یکسان برقرار باشد

سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش که در صدر هیئتی از اعضای دولت به هرمزگان سفر کرده بود در بدو ورود به شهرستان پارسیان با استقبال گسترده مردم غرب هرمزگان قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری بادگیر، بطحایی در جمع پرشور فرهنگیان و مردم پارسیان در شورای اداری، اظهار کرد: آموزه های دینی و اسلامی، مهم ترین اصل را برقراری عدالت و دوری از تبعیض می دانند که آحاد جامعه در دسترسی به امکانات از شرایط یکسانی برخوردار شوند.

وی افزود: فردی که در مناطق کمتر توسعه یافته زندگی می کند با کسانی که در شرایط خوب و سرشار از امکانات زندگی می کنند تفاوتی ندارد و باید عدالت بین همه برقرار شود و این چشم اندازی است که همه مسئولان باید به آن سمت و سو روند.

وزیر آموزش و پرورش، به تأکیدات مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان در راستای اجرای عدالت برای آحاد جامعه اشاره و عنوان کرد: چشم انداز اجرای عدالت به عنوان نشانه ای است که آیا یک مسئول به سمت کاهش نابرابری نزدیک شده یا نه، واگر از این موضوع فاصله گرفته است باید در تصمیم گیری های خود تجدید نظر کند.

فرستاده ویژه رئیس جمهور در غرب هرمزگان، با اشاره به وجود مشکلات معیشتی و اجتماعی، گفت: ملت عزیز ایران با وجود همه مشکلات، همچنان پرچم نظام را بالا گرفته اند و خود را مدیون این نظام می دانند واین انرژی همیشگی آنها ناشی از ایثار و از خود گذشتگی شهیدانی است که برای پایداری این نظام خون خود را تقدیم کرده اند.

بطحایی، چشم انداز و آینده کشور را بسیار روشن ارزیابی و تصریح کرد: این که چشم انداز کشور روشن و امیدوار کننده است، جمله ای کلیشه ای نیست و از هر منظری که که کشور را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم از حیث منابع عظیم و نیروی انسانی، کشوری کم نظیربوده و اگر قدردان این نعمت های الهی باشیم آینده ای روشن پیش روی همگان خواهد بود.

وی، آموزش و پرورش را پله ترقی هر جامعه دانست و عنوان کرد: وقتی باران می بارد عده ای شکر بارش رحمت الهی می کنند ولی آموزش و پرورشی ها دغدغه برخی مدارس تخریبی و فرسوده را دارند تا مبادا بر روی سر دانش آموزان آوار شود.

وزیر آموزش و پرورش، از اختصاص اعتباراتی برای موضوعات آموزشی و کمک آموزشی خبر داد و خاطر نشان کرد:منابع اعتباری خاصی علاوه برآنچه که به طور عادی در اختیار شهرستان قرار می گیرد در نظر گرفته شده که می توان علاوه بر آن ۳ مدرسه نیمه کاره پارسیان را تا قبل از مهرماه سال آینده به بهره برداری رساند.

 

منبعپارسیان خبر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*