چاپ خبر
مدیرعامل صنایع انرژی بر پارسیان عنوان کرد:

مدیران شهرستانی و استانی خود را برای اتفاقی بزرگ در صنایع انرژی بر پارسیان آماده کنند/ تعیین تکلیف اراضی صنایع و احقاق حقوق مردم

به گزارش پایگاه خبری بادگیر، مهندس شاهرخی مدیرعامل صنایع انرژی بر پارسیان طی بازدید رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از فعالیت های صنایع انرژی بر پارسیان اظهار داشت: در سال ۱۳۸۸ منطقه ویژه اقتصادی پارسیان مصوبه خود را از دولت و نهایتا مجلس به عنوان یک قانون برای تأسیس دریافت کرد.

 

وی با اشاره به دلیل راه اندازی صنایع انرژی بر در مجاورت پارس جنوبی افزود: ملت ایران منافعی مشترک با یکی از همسایگان جنوبی در خلیج فارس دارد و برداشت از این مخزن توسط همسایه جنوبی ما سال ها قبل آغاز شد و ما پارس جنوبی را با تأخیر و پس از آنان راه اندازی کردیم.

 

مدیرعامل صنایع انرژی بر همچنین گفت: تمام تلاش مدیران کشور بر این است که استفاده از این مخزن را به یک سطح تعادل برسانند لذا با توجه به نبود فضای کافی صنعتی و اشباع منطقه عسلویه تصمیم گیری شد صنایع انرژی بر را در مجاورت عسلویه و در شهرستان پارسیان و سایر شهرستان های همجوار جانمایی کنند.

 

مهندس شاهرخی ضمن تقدیر از همکاران خود و مدیرانی که با مجموعه صنیع انرژی بر همکاری داشته اند گفت: موقعیت منطقه ای که در آن واقع شده ایم برای خدمت به عموم مردم ایران موقعیتی اقتصادی، سیاسی و امنیتی است لذا از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

وی در ادامه یادآور شد: مقدمات کار را همکاران بنده با طرح مطالعاتی و حصار کشی آغاز کردند و از دو سال پیش تا کنون راه های دسترسی فراهم شده است و تا کنون چهار شرکت پتروشیمی طرح مطلعاتی خود را جهت استقرار و شروع فعالیت ها آغاز کرده اند.

 

این مدیر صنعتی با اشاره به اهمیت بندر و نقش آن در تبادل کالا و خدمات گفت: بحث بندر از یک سال گذشته طی فراخوانی بین المللی صورت گرفت و در نهایت به ۷ شرکت رسید و شرکت پترو ساحل این کار را به دست گرفت و نتیجه این اقدامات فعالیت های شفافی است که همه شاهد آن هستیم.

 

مدیرعامل صنایع انرژی بر پارسیان خاطرنشان کرد:  بندری که در صنایع انرژی بر پارسیان احداث می شود با ۴۰ میلیون تن ترافیک بار دومین بندر بزرگ کشور هست و چشم انداز خوبی را می تواند پیش روی صنعت در منطقه قرار بدهد.

 

مهندس شاهرخی آب و برق را یکی از ارکان مهم در ایجاد صنعتی پایدار عنوان کرد و اظهار داشت: فراخوان سرمایه گذاری در بخش آب و برق از چند ماه قبل اعلام شده و تا کنون شرکت های زیادی برای مشارکت اعلام آمدگی کرده اند و سرمایه گذار آب امید می رود از سال آینده فعالیت اجرایی خود را آغاز کند و برق نیز به زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

 

مدیرعامل صنیع انرژی بر پارسیان ضمن انتقاد از کم کاری برخی مدیران در گذشته عنوان کرد: انتظار ما از مسئولین شهرستانی و استانی این هست که خودشان را برای این اقدام بزرگی که در کشور و استان انجام می شود آماده کنند.

 

وی افزود: اگر مدیران همراهی نکنند و آمادگی لازم را نداشته باشند قطعا صدای اعتراض صنعت بلند خواهد شد، چون این کار یک مجموعه به تنهایی نخواهد بود و به کار گروهی و همکاری بین دستگاهی نیازمند است اما در گذشته متاسفانه برخی ادارات همکاری نداشتند و با حضور استاندار جدید استان جناب آقای همتی فضا بسیار بهتر شده است.

 

مهندس شاهرخی در پایان ضمن قدردانی از دادگستری شهرستان به دلیل انجام کار کارشناسی فشرده در جهت تعیین تکلیف اراضی واقع در صنایع انرژی بر گفت: مردم نتوانسته بودند ۱۲ سال از اراضی خود در محدوده صنایع استفاده کنند لذا کار مشترکی بین ما و دادگستری پارسیان در مدت دو سال گذشته انجام شد و ۲۵درصد از مبالغ پرداخت شد. در ادامه نیز طی تماس هایی که با مدیران ارشد داشتیم امیدواریم بتوانیم ۵۰ درصد از حقوق مردم را پرداخت کنیم.

 

انتهای پیام/پاسالاری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*