چاپ خبر
حاجی بابایی در گفت‌وگو با فارس خبر داد

درآمد ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی هدفمندی یارانه‌ها به خزانه واریز نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری بادگیر نیوز حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، به بیان نظرات خود پیرامون وضعیت هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال آینده پرداخت.

وی از نمایندگان مجلس خواست در زمان بررسی بودجه به اشکالات موجود در بخش هدفمندی توجه کرده و مشکلات را اصلاح کنند.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با بیان اینکه بخش هدفمندی یارانه‌ها دارای ۹ اشکال است، عدم وجود ردیف درآمدی و هزینه‌ای را یکی از این اشکالات برشمرد.

حاجی‌بابایی دومین اشکال را اینگونه بیان کرد «صادرات گاز در هدفمندی یارانه‌ها نیامده است».

وی ادامه داد: اشکال سوم این است که صادرات فرآورده‌ها کامل آورده نشده است؛ درآمد این بخش ۱۵ هزار میلیارد تومان است که فقط ۷٫۶ هزار میلیارد تومان ذکر شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در بیان چهارمین ایراد بخش هدفمندی یارانه‌ها گفت: کل درآمدها ۸۷ هزار میلیارد تومان آورده شده است که این رقم مربوط به سال ۱۳۹۵ است اما این مبلغ را باید شرایط روز حساب کرد؛ پیش‌بینی‌ها این است که درآمدها در سال ۱۳۹۷ حداقل ۱۰۰ هزار میلیارد تومان باشد.

حاجی‌بابایی، درآمدها و هزینه‌های مبهم و اختصاص ۳۷ هزار میلیارد تومان درآمد در بودجه عمومی را از دیگر ایرادات بخش هدفمندی برشمرد و گفت: تخصیص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از درآمد‌های هدفمندی یارانه‌ها به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بوده و پرداختی به خزانه‌داری کل کشور صورت نگرفته است.

وی آخرین ایراد بخش هدفمندی یارانه‌ها را منطبق نبودن با برنامه ششم توسعه برشمرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*