چاپ خبر

رشد سه برابري مشاركت بانوان در انتخابات شوراها/۲۳۵ نفر از بانوان هرمزگاني به شوراهاي شهر و روستا راه يافتند

به گزارش پایگاه خبری بادگیر؛زهرا یعقوب نژاد،مدیرکل امور بانوان و خانواده  هرمزگان گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش ‌های بسیاری صورت گرفت تا میزان حضور بانوان در فعاليت هاي سياسي و اجتماعي به ‌دور از تعصب و تبعیض، تقویت شود و امروز شاهد نتایج آن هستیم.

 

وي ادامه داد: حضور و مشاركت بانوان استان هرمزگان در مسایل سیاسی بخصوص در پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا سه برابر نسبت به دوره قبل افزايش يافت كه نشان از اعتماد مردم و به خصوص بانوان است.

 
مدیرکل امور بانوان و خانواده  هرمزگان افزود: همچنين اتفاق بی ‌نظیری در این دوره از انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان روی داد و در این دوره از انتخابات تعداد ۲۳۵ نفر از بانوان به شوراها راه یافتند که این اعتماد و نگاه ویژه به بانوان در استان هرمزگان، توجه کشور را به خود جلب کرده است.

 

یعقوب نژاد با بیان اینکه این میزان مشارکت در استان بسیار حائز اهمیت است، تصريح كرد: سه نفر از بانوان در شهرستان های بندرعباس، بندرلنگه و رودان جز نفرات برگزیده اول در بين منتخبین مردم در این استان بوده اند که این امر در یک استان مرزی با ترکیب جمعیتی متفاوت نشان‌ دهنده رشد و حضور موفق و توانمند بانوان در حوزه های مختلف مدیریت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بوده که این اعتمادسازی را بوجود آورده است.

انتهای پیام/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*