چاپ خبر
نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس:

معیشت مردم در آستانه نوروز مورد توجه قرار گیرد/ رونق سواحل جدی گرفته شود

نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس با اشاره به در پیش بودن نوروز از مسئولین خواست تا با اتخاذ مجموعه تدابیری، سبب رونق در معیشت مردم شوند.

جباری

به گزارش پایگاه خبری بادگیر، احمد جباری عصر امروز در جمع خبرنگاران با تقدیر از حماسه بزرگ حضور مردم هرمزگان و اهالی شهرهای بندرلنگه، بستگ و پارسیان در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: انتخابات فرصت شکوهمندی برای اثبات عملی همدلی در جامعه است که مردم این استان با سربلندی از این فرصت بهره بردند.

وی گفت: تقویت امیدواری به آینده و مشارکت در ایجاد فرصت‌های جدید برای پیشرفت کشور حاصل حماسه روز ۷ اسفند در سراسر ایران بود و جا دارد تا از تلاش‌های مسئولانه عوامل برگزاری انتخابات، نیروی محترم انتظامی، بسیج، هیات‌های محترم نظارت و اجرایی و … صمیمانه قدردانی کنم چرا که با فراهم آوری امکانات مناسب موجب خلق این حماسه شدند.

نماینده مردم بندرلنگه، بستگ و پارسیان یادآور شد: مردم خالق این حماسه و منشأ این پیروزی بزرگ هستند و باید قدر این رای را بخوبی دانست و برای تحقق خواست مردم گام برداشت.

جباری خاطر نشان کرد: شرایط امروز جامعه رو به گشایش‌های بزرگ قرار دارد و تلاش‌های دولت در اجرای برجام در حال تحقق است اما تاثیر این توفیقات را باید سریعتر در اقتصاد کشور شاهد باشیم.

وی افزود: تاثیر اجرای برجام باید از حوزه‌های اقتصادی و با رفع رکود، رشد تولید و اشتغال آغاز شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس به در پیش بودن ایام نوروز اشاره کرد و گفت: از مسئولین انتظار می‌رود که اگر چه مشکلات فراوان اقتصادی آنها را محدود کرده اما با مجموعه تدابیری موجب رونق در زندگی مردم و معیشت آنان شوند.

وی به در پیش بودن بررسی برنامه ششم توسعه کشور و بودجه سال آینده در مجلس اشاره کرد و گفت: تمرکز برنامه ششم را به رفع رکود از جامعه و رونق بنگاه‌های اقتصادی و تقویت سرمایه‌گذاری بخصوص در سواحل هدایت خواهیم کرد تا از این رهگذر استان هرمزگان و شهرهای مختلف آن به جایگاه شایسته‌ای در کشور و اقتصاد ملی دست یابند.

جباری اضافه کرد: در بودجه سال آینده کشور حدود ۲۱ پیشنهاد برای رفع محرومیت و رونق غرب هرمزگان به کمیسیون‌های تخصصی مجلس ارائه کرده‌ام که در هفته جاری و هفته‌های آتی با حضور در کمیسیون‌های مختلف نسبت به دفاع از این پیشنهادها که عمدتا مرتبط با تقویت سرمایه‌گذاری‌ها در مناطق ساحلی و تقویت اعتبارات عمرانی و بهداشتی و درمانی است، اقدام خواهم کرد.

نماینده غرب هرمزگان اظهار داشت: اختصاص ردیف مستقل جذب برای مراکز بهداشتی و درمانی غرب استان، تخصصی‌سازی فعالیت گمرکات و بنادر، اختصاص بخشی از درآمدهای مناطق آزاد به توسعه مناطق همجوار، گسترش دامنه مناطق آزاد و تجاری، افزایش سهم اشتغال در صنایع نفتی، الزام به ابلاغ سهم ۵۰ درصدی استخدام در صنایع به نیروهای منطقه، الزام به پرداخت سهم یک درصد مناطق نفتی و گازی و … از جمله پیشنهادهایی است که به طور دقیق و مفصل به کمیسیون‌ها برای بررسی و تصویب در بودجه سال آینده داده شده است.

وی با بیان این که باید دولت را به تقویت سرمایه‌گذاری‌های ملی در سواحل تشویق کرد، از عزم لازم به این منظور در میان نمایندگان استان‌های ساحلی خبر داد و گفت: متناسب با فرصت‌ها در سواحل، سرمایه‌گذاری مناسب صورت نگرفته و علت محرومیت‌ها در این مناطق نیز فقدان این نگاه‌ها در گذشته بوده است.

رئیس کمیته حمل و نقل مجلس تصریح کرد: با پایان یافتن انتخابات در کشور ضرورت دارد تا دستگاه‌ها بر برنامه‌های تخصصی خودشان در زمینه تقویت اقتصاد با قابلیت‌های درون‌زا و افزایش بهره‌وری در کارها و فعالیت‌ها و تشویق و تقویت حضور بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری‌ها متمرکز شوند تا روند توسعه در کشور دچار اختلال نشود.

جباری به محدودیت‌های موجود بر سر راه دولت برای تامین نیازهای اقتصادی مردم نیز اشاره کرد و گفت: همت بلند در زمینه افزایش توان صادرات نفت و رفع تحریم‌ها نوید بخش بهبود وضعیت اقتصادی است که در آینده نزدیک شاهد تحقق آن خواهیم بود.

انتهای پیام/۳۲۶۴/ن

 

 

یک نظر

  1. با سلام و درود بر همت و تلاش این بزرگ مرد غرب استان هرمزگان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*